Služby

Jaké služby vám nabízíme

Diagnostika

Dle zásad TCM.
Jde o pohovor v přátelském duchu trvající zhruba 1 hodinu.
V tomto pohovoru probereme vaše potíže a díky systému 10 otázek si upřesníme diagnózu dle tradiční čínské medicíny. Jaké otázky....

Cena vstupního vyšetření je

1 100,- Kč dospělí

500,- Kč děti dle složitosti

500,- Kč kontrola

Fytoterapie

Byliny, či léčivky byly v historii tradiční čínské medicíny vždy důležitý článek, a byla jim věnována velká pozornost. V průběhu tisíciletí byly tyto léčivky pečlivě zkoumány, popsány jejich účinky a kategorizovány. Vzniklo mnoho herbářů které jsou nám i dnes, po tisíciletích, velkou oporou při indetifikaci použití léčivek v kontextu diagnózy.

Cena směsí ve formě odvarů, sušených bylin, tablet atd. závisí na složení a množství léčivek.

O konkrétní ceně vás vždy předem informujeme emailem.

Dietetika

I u nás je známé řčení "Jsme to co jíme", jinými slovy to vyjadřuje vliv naši stravy na naše zdraví. V tradiční čínské medicíně se potraviny dělili z hlediska jejich teploty, 5 chutí, Yinu a Yangu

Běžná dietetická doporučení dle konstituce jsou součástí vstupního vyšetření

Meridiány

Meridiany v tradiční čínské medicíně jsou teoretické energetické dráhy v těle, které slouží k distribuci životní energie (Qi) a k návaznosti na orgány. Tyto dráhy se tisíciletí používají k diagnostice a léčení, jako například pomocí akupunktury, moxováním, Tui Na masážemi, baňkováním, Qi Gong cvičeními. Existuje 12 hlavních meridianů, které jsou zodpovědné za různé orgány a funkce těla.

Cena za hodinu

850,- Kč dospělí

200 – 500,- Kč děti dle složitosti

Tui Na

Tui Na je formou tradiční čínské masáže, která se používá k léčení různých zdravotních problémů a k uvolňování napětí v těle.

Cena za hodinu masáží, baňkování či moxování

850,- Kč dospělí

200 – 500,- Kč děti dle složitosti

Medical Qi Gong

Qi, naše životní energie, nás prostupuje, koluje v drahách, orgánech a spojkách. Vyzařujeme ji navenek, obaluje nás jako obranný štít, tvoří naše nehmotné tělo. Praktik Medical Qi Gong se při správné koncentraci může vnořit do tohoto nehmotného těla či obalu a dokáže najít bloky, stagnace a překážky které se dají i touto cestou rozvolnit.

Cena za hodinu energetické terapie

1 500,- Kč 

10 otázek - Shi Wen
klinické dotazování

Tyto otázky zdánlivě nesouvisí s vašimi potížemi, ale jsou provázané; vaše odpovědi nám dávají hodnotný vstup do diagnostického procesu k určení příčin nemoci. Společně s diagnostikou jazyka a pulzní diagnostikou nám umožňují vytvořit unikátní plán jak vám pomoci, pro vás jako jedinečnou osobu.
Tyto otázky se dotýkají oblastí

 1. Chlad / Horko
 2. Pocení
 3. Hlava / Tělo
 4. Hrudník / Břicho
 5. Chuť k jídlu / Žízeň
 6. Stolice / Močení
 7. Spánek
 8. Smyslové orgány
 9. Bolest
 10. Gynekologie

Fytoterapie

Po stanovení diagnózy; v naší praxi používáme ke složení receptur / směsí výhradně léčivky dodávané společností TCM Bohemia s.r.o., která se stará o jejich kvalitní výběr v Číně a kontroluje jejich nezávadnost.

Dietetika

U potravin rozlišujeme

 • Chuť
  1. kyselá
  2. sladká
  3. pálivá, ostrá
  4. hořká
  5. slaná
 • Povaha – teplota
  1. neutrální
  2. osvěžující
  3. studená
  4. teplá
  5. horká
 •  Příslušnost dle 5 elementů
  1. Země
  2. Kov
  3. Voda
  4. Dřevo
  5. Oheň
 • Směřování
  1. nahoru – dolů
  2. dovnitř – ven
 • Úprava jídla
  1. Yangová – pečení, smažení, grilování
  2. Yinová – vaření, dušení, pára
Dietetika

Meridiány

Pojmenování meridianů v tradiční čínské medicíně pochází z dávného východního učení o energetických dráhách v těle. Tyto dráhy byly považovány za kanály, kterými proudí životní energie (Qi), a které spojují jednotlivé orgány a funkce těla. Názvy jednotlivých meridianů byly založeny na pozorováních a symbolice přírody a jsou spojeny s určitímy orgány a funkcemi, které ovlivňují. Mají svůj specifický průběh a svoje energetické body. Tyto názvy se v průběhu staletí předávaly z generace na generaci a staly se součástí tradičního učení TCM.

 • Shou Tai Yin Fei Jing – meridián Plic na ruce (Kov)
 • Shou Yang Ming Da Chang Jing – meridián Tlustého střeva na ruce (Kov)
 • Zu Yang Ming Wei Jing – meridián Žaludku na noze (Země)
 • Zu Tai Yin Pi Jing – meridián Sleziny na noze (Země)
 • Shou Shao Yin Xin Jing – meridián Srdce na ruce (Oheň)
 • Shou Tai Yang Xiao Chang Jing – meridián Tenkého střeva na ruce (Oheň)
 • Zu Tai Yang Pang Guang Jing – meridián Močového měchýře na noze (Voda)
 • Zu Shao Yin Shen Jing – meridián Ledvin na noze (Voda)
 • Shou Jue Yin Xin Bao Jing – meridián Osrdečníku na ruce (Oheň)
 • Shou Shao Yang San Jiao Jing – meridián Trojitého zářiče na ruce (Oheň)
 • Zu Shao Yang Dan Jing – meridián Žlučníku na noze (Dřevo)
 • Zu Jue Yin Gan Jing – meridián Jater na noze (Dřevo)

Tui Na - tradiční čínská masáž

Tyto masáže zahrnují hloubkové i povrchové hmatové techniky, které stimulují energii v meridianech a akupunkturních bodech, což má za následek zlepšení toku krve, lymfy a energetických proudů v těle. Tui Na se často používá jako součást tradiční čínské medicíny, spolu s akupunkturou, moxováním, baňkováním a bylinnou medicínou. Tyto masáže mohou pomoci s úlevou od bolesti, svalového napětí, stresu a dalších zdravotních problémů.

Qi Gong

Qi Gong je čínská praktika, která zahrnuje fyzické pohyby, dýchací techniky a meditaci k osvojení a vyvážení životní energie těla (známé také jako "Qi" nebo "životní síla"). Je považován za formu tradiční čínské medicíny a slouží k podpoře fyzického a duševního zdraví, léčení a tréninku bojových umění. Qi Gong může být prováděn ve stoje, v sedě nebo v leže a může se pohybovat od jednoduchých pohybů po složité rutiny. Praktika byla předávána z generace na generaci a stále je široce praktikována v Číně a po celém světě.